sobota, 16 lutego 2013

Dziękujemy za piękny wieczór i artystyczne doznania


   Była to druga impreza organizowana w ramach projektu „Mój Duch Przyjazny” . Pierwszą był wernisaż prac twórców projektu: Elżbiety Gądek -rysunki, Mateusza Kwalskiego kostiumy, kolaże Karoliny Fechner i Elżbiety Żłobickiej, oraz wystawa prac szydełkowych Barbary Wylęgały.

Koncert miał na celu promocję głównego przedsięwzięcia artystyczno-teatralnego, którym będzie cykl przedstawień teatralnych pod tą samą nazwą, scenariusz – Elżbieta Żłobicka, reżyseria – Sławomir Kuligowski, scenografia – Elżbieta Gądek, muzyka – Piotr Maciak i Daria Iwan
Istotą projektu jest zmiana stereotypów myślowych na temat osób korzystających z Poradni Zdrowia Psychicznego. Projekt łączący w sobie różnie przedsięwzięcia artystyczne skierowane jest do młodzieży i osób dorosłych, które zadają sobie pytanie: „Kim jestem i jak mam żyć?”
Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na problem uzależnień szeroko pojętych
– od alkoholu, narkotyków, innych środków psychoaktywnych, ale również behawioralnych, które mogą prowadzić do chorób psychicznych. Zwracamy uwagę na istotną rolę zdrowego funkcjonowania w rodzinie i społeczeństwie.
Chcemy także aktywizować mieszkańców Opola i okolic, by chętniej uczestniczyli
w życiu kulturalnym naszego miasta. Pragniemy przełamać funkcjonujący w niektórych środowiskach stereotyp, że Teatr Lalki i Aktora jest nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Wyciągamy rękę do środowisk szkolnych i akademickich. Chcemy pokazać szeroką twórczość osób zaangażowanych w projekt, będących reprezentantami naszego regionu.
W poprzedniej uroczystości, która składała się ze spektaklu pt. „Po jasnej stronie życia” oraz wystawy prac plastycznych i użytkowych realizatorów projektu odnotowaliśmy duże zainteresowanie poruszanymi problemami. Mając na uwadze pozytywne oceny imprezy zarówno wśród publiczności jak i uczestników, postanowiliśmy zorganizować kolejne przedsięwzięcia będące częścią projektu.

Głównym organizatorem była firma AlleOpole.pl, współorganizatorem - Opolski Teatr Lalki i Aktora im A. Smolki. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie sali i przyjaźń jaką jesteśmy otoczeni przez organizatora AlleOpole.pl  i Mariusza Fechnera, dzięki, któremu nasz wieczór się odbywa,
jak i współorganizatora.

Naszym Duchem przyjaznym jest Leszek Danielewicz, Który współ sponsorował wydruk plakatów
w swojej firmie „DAL” mieszczącej się przy ulicy Rejmonta17.

Mamy też Ducha Przyjaznego A&M DECOR, jest naszym sąsiadem z ulicy Kośnego. Można tam zakupić kwiaty, stare meble jak i wszystko do dekoracji wnętrz ręcznie wykonane, artystycznie.
Tam też można zobaczyć moje prace- serwetki robione na drutach.

Współ sponsorem dzisiejszego wieczoru jest również Mini Market , prowadzony przez Bogusława i Wiesława Swendrowskich, mieszczący się przy ulicy Sienkiewicza. Tam jest miła obsługa i zawsze świeże produkty.

Dziękujemy naszym patronom medialnym TVP OPOLE, RADIO OPOLE
oraz NOWEJ TRYBUNIE OPOLSKIEJ za udział w wieczorze.

Dziękujemy serdecznie obsłudze technicznej teatru za szczególne poświęcenie czasu
i swoich zdolności, za wkład pracy w kolejną edycję wieczoru ”Mój Duch Przyjazny”.
Dziękujemy Panu Romanowi, Panu Benkowi, Pani Krysi, Pani Broni, i Panu Marcinowi.

Przed wejściem do sali teatralnej mogliście  Państwo zobaczyć prace szydełkowe Barbary Hudzik, lecząca się psychiatrycznie. Jak mówi, nie wstydzi się tego. Choroba ją wzbogaciła a dzięki uczestniczenia w terapii w szpitalu neuropsychiatrycznym w Opolu, poznała różne techniki artystyczne. Swoje hobby zaczynała od rysowania, bardzo drobiazgowych, grafik piórem kulkowym, potem wzbogacała kolorami, maluje  na szkle, na drewnie, różnego rodzaju deseczkach. Impulsem był szydełkowania były zapasy resztek włóczek, kordonków które pozostawiła po sobie jej mama, wystarczyło to na dwa lata szydełkowych prac. Najnowsza jej pasja to biżuteria z filcu, szydełkiem robione i z drewna. Uczestniczy w wielu wystawach twórców ludowych i nie tylko.

Barbara Wylęgała zaprezentowała swoje prace szydełkowe. Jest bezprecedensową mistrzynią szydełka.

 Urodziła się w Prudniku, gdzie ukończyła Liceum Ogólnokształcące  i Szkołę Muzyczną I –go Stopnia. Do Krapkowic przyjechała w 1977 r. i z Krapkowicami jest związana do chwili obecnej.
 Wcześniej zajmowała się księgowością, swoje prace szydełkowe zaczęła od prezentów dla najbliższych.
Wówczas jeszcze nie zdawała sobie sprawy, że wiedza jaką wyniosła z domu  przekazana przez jej Mamę, która ją i siostry uczyła różnych prac ręcznych. Zafascynowała się szydełkowaniem, w chwili obecnej pochłania to jej całkowicie czas. Pierwszymi modelkami były, jej małe córeczki. Najpierw ubranka i zabawki dla nich, potem prezenty dla rodziny i przyjaciół .
Od tamtej pory  wciąż udoskonala swój warsztat pracy, szydełkowa Dama całkowicie poświęca się swojej pasji. Jej inne zainteresowania  to muzyka klasyczna, dobra książka i wycieczki rowerowe.
W 2010 roku wstąpiła do Stowarzyszenia Twórców i Artystów w Krapkowicach,
gdzie poznała wiele ciekawych osobowości i pokrewne dusze.


Drodzy Państwo, szczególne podziękowania dla zespołu  LE BLUE, piękną muzykę znakomite wykonanie, artystyczne doznania. Daria Iwan – wokalistka zespołu i Piotr Maciak tworzą niepowtarzalną muzykę. Daria zachwyca znakomitością głosu i artystycznym wykonaniem, muzycy: Piotr Maciak, Krzysztof Jaworski i Michał Wojnarski artyzmem wykonania.  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ
 W WIECZORZE, POŚWIĘCENIE
I ZAANGAŻOWANIE W SPRAWĘ!


fot.K.Fechner
fot.K.Fechner

fot.K.Fechner                                                                        
                 
fot.K.Fechner

      

fot.K.Fechner

                                                                                                     

                                                     

                                                                                                                
                                                                                                                              

                                                                                                
                                                                                                                           
                                                                               


fot.K.Fechner

fot.K.Fechner

                                                                             

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To nie cenzura, ale ochrona przed Hejterami.
Komentarz widoczny po zatwierdzeniu :)