wtorek, 12 lutego 2013

Patroni Medialni15 lutego 2013 r. o godzinie 18:00 na Dużej Scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora odbędzie się koncert zespołu "Le Blue" oraz pokaz mody dzierganej, jako kolejne wydarzenie wchodzące w skład przedsięwzięcia Mój Duch Przyjazny.

Zespół Le Blue został założony w 1996 r. przez Piotra Maciaka. Od tamtego czasu skład zespołu ulegał wielu zmianom. W chwili obecnej skład zespołu tworzą: Piotr Macia - banleader, gitarzysta, kompozytor; Daria Iwan - śpiew; Krzysztof Jaworski - gitara basowa; Michał Wojnarski perkusja. W tym składzie zespół przymierza się do wydania nowej płyty. W swoich dźwiękach muzycy łączą brzmienia funkowe i rockowe, ale w ich repertuarze nie brakuje również melodyjnych ballad.

Tuż po koncercie odbędzie się pokaz mody dzierganej Barbary Wylęgały, która jest absolutnym mistrzem w tym fachu. Będzie to wspaniała okazja, by przekonać się o niepowtarzalności rękodzieła, które coraz mocniej wchodzi w sezonowe trendy.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Elżbieta Żłobicka, przede wszystkim aktorka OTLiA, osoba kreatywna, artystycznie uzdolniona. Tworzy kolarze, pisze prozę, wiersze, bawi się farbami, dzierga. Postać bardzo twórcza i pozytywnie zakręcona.
Wokół Eli skupiona jest grupa ludzi młodych wiekiem i duchem. Kreatywni, bezinteresowni, społecznie zaangażowani. Pragną zrobić coś nowego, niezwyczajnego i dobrego.

Celem działań wchodzących w skład projektu jest przełamywanie funkcjonujących w niektórych środowiskach stereotypów myślowych na temat osób korzystających z poradni zdrowia psychicznego oraz promocja zdrowia psychicznego. Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny im. św. Jadwigi w Opolu, oddział psychiatrii, to nie tylko ludzie chorujący i przebywający na oddziałach zamkniętych. Gromadzi również wiele osób leczących się, korzystających z Poradni Zdrowia Psychicznego, przebywają tam ludzie często bardzo uzdolnieni i twórczy. Gro osób leczących się przebywa na rencie z powodu choroby. Ale wśród nich są tacy, którzy nie czekają na przysłowiową złotówkę, biorą sprawy w swoje ręce.
Projekt ma również na celu integrację różnych środowisk oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu z jakim często spotykają się osoby korzystające z poradni zdrowia psychicznego. Jest to połączenie wielu działań artystycznych skierowanych do młodzieży i osób dorosłych, które zadają sobie pytanie: "Kim jestem i jak mam żyć?"
Autorzy projektu pragną również zwrócić uwagę na szeroko pojęty problem uzależnień - od narkotyków, alkoholu, innych środków psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych, które mogą prowadzić do zaburzeń psychicznych.

Wstęp: 18 zł. Bilety do nabycia w dniu koncertu.

TVP Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Źródło: TVP Opole

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To nie cenzura, ale ochrona przed Hejterami.
Komentarz widoczny po zatwierdzeniu :)