niedziela, 15 grudnia 2013

Mikołajki z Duchem Przyjaznym 07.12.2013r

 Sobota rano, dzień po kalendarzowych Mikołajkach. W Polsce szaleje huragan Ksawery. Od rana w telewizji namawiają ludzi do pozostania w domach. Pomyślałam sobie : - no to ładnie pewnie nikt nie dotrze na nasze Mikołajkowe spotkanie. Martwiłam się bo dużo przygotowań, duża reklama maile zaproszenia , rozmowy, patronaty medialne, zakupy. Materiały zawiezione do klubu były dzień wcześniej , ale jak to zazwyczaj bywa jeszcze parę rzeczy mi się przypomniało, i znowu cały plecak zapakowany ;) . Denerwowałam się bo wiedziałam, że na początku będę sama, Ela miał spektakl. Matko jak ta kobieta to ogarnia. Godzina 9.30  mówię do dzieci: -  wychodzimy. Zebrałam ekipę i idziemy, każdy coś niesie.
Dotarliśmy do Klubu a tam Basia już od pół godziny  szykowała Klub na przybycie najmłodszych milusińskich. Punktualnie o 11.00 jak przystało na Harcerzy pojawiły się dziewczyny z  48 Drużyna Harcerska "Knieja"XV Szczep "Bratnich Ognisk" im. gen. broni Władysława Andersa KH ZHP Opole-miasto im. hm. Aleksandra Kamińskiego Ada i Jagoda . Emilka (nasz wolontariuszka i moja osobista córka ) należy również do w/w drużyny z czego jest ogromnie dumna ( a ja z niej :) ) .

Dziewczyny umiliły czas wszystkim gitarą i śpiewem, zaangażowały się również w zabaw z dziećmi :) Za co serdecznie dziękujemy :) Wspaniałe młode osoby z chęcią pomocy innym. Powiem Wam, że owszem dużo dzieci niestety nie dotarło,
 ale w sumie osiągnęliśmy to co chcieliśmy.
Tej garstce dzieci, która nas tego dnia odwiedziła  pokazałyśmy że mikołaj i święta to nie tylko zakupy i prezenty, ale atmosfera przed świąteczna może być inna bez tej komercjalizacji. Może być spowita muzyką, wspólnym śpiewem, wspólną pracą, zabawą, rozmową - miłym czasem :) z gorącą czekoladą i zapachem świerku i pierników. 
Wspólnie spędzony czas, jest najpiękniejszym prezentem jaki możemy podarować drugiej osobie. 

Dzieci tworzyły " Papierowe cuda" wraz z dorosłymi , nie było podziału na dzieci i dorosłych tego dnia wszyscy byli sobie równi. 


Takie piękne choinki powstały w naszej Mikołajkowej pracowni :) Ela -aktorka Teatru Lalki i Aktora w Opolu czytała nam bajki m.in.Charlesa Perraulta "Wróżki"


 Był też i tradycyjny łańcuch na choinkę :) POKAZ RĘKODZIEŁA AUTORSTWA BARBARY WYLĘGAŁY 
ORAZ DONATY WIŚNICKIEJ 


A takie piękne kartki świąteczne zrobiły nasze dorosłe dzieci ;) 

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY TAK MIŁY CZAS. DZIĘKUJEMY RADIU OPOLE KTÓRE NAM TOWARZYSZYŁO TEGO DNIA, DZIĘKUJEMY BASI Z KLUBU ARTYSTY ZA POMOC W ORGANIZACJI I UDOSTĘPNIENIE LOKALU, DZIĘKUJEMY  LESZKOWI ZA NAKLEJKI DLA DZIECI


DZIĘKUJEMY EMILCE I PIOTRUSIOWI ZA POMOC W ORGANIZACJI I NADZOROWANIU ZABAW I WARSZTATÓW :)

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB PRZYCZYNILI SIĘ DO TEGO, IŻ NASZE SPOTKANIE MOGŁO SIĘ ODBYĆ. 


WSZYSTKIM ŻYCZYMY SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT.


ŻYCZY : tekst: Karolina Fechner 
fot. Karolina Fechner oraz Elzbieta Żłobicka :) 

Posłuchaj Relacji :  Artystyczne Mikołajki w Opolu

Współorganizator : https://www.facebook.com/KlubArtysty
Przyjaciele : http://www.alleopole.pl/ , http://www.dal.opole.pl/http://carbomedicus.pl/
Patroni medialni : http://www.radio.opole.pl/http://www.tvp.pl/opole


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

To nie cenzura, ale ochrona przed Hejterami.
Komentarz widoczny po zatwierdzeniu :)